| Park1Suin a întrebat:

Care este greutatea mea ideala daca am 16 ani si 1.65 m?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AlexCristi97 a răspuns:

Daca esti baiat 65, daca esti fata 55. Oricum asta cu greutatea ideala e destul de aiurea, ca de exemplu eu am 175, 70 de kilograme dar sunt sedentar si am grasime pe mine. Sunt care la 175cm au 80 de kilograme si sunt fibra musculara pura.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

| CristiDinBucuresti a răspuns:

60 kg

| KillaNoFilla a răspuns:

Aprox 50 kg

| Dumbi a răspuns:

Daca ai 65 de kg. esti pe biness! Chiar daca unii zic ca trebuie sa ai cu 10 kg. mai putin decat inaltimea, dar esti slab la 55 de kg.

| tinatinaro a răspuns:

Pe undeva intre 50 si 60 de kg, categoric. E prost spus 55, pentru ca fiecare persoana are constructia diferita.

| narcistoma a răspuns:

Daca esti fata cam 55 dar daca esti baiat 60-65