| deedeelina_1620 a întrebat:

Care este greutatea normala la o fata de 14 ani?happybatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Nu exista o greutate normala pentru nicio varsta. Depinde de inaltime... teoretic. Dar greutatea ideala e cea la care te simti confortabil tu, fie ca e la 40, 55 sau 70 de kile.

| ElenaErika a răspuns:

45-50-52 kg

| ioska a răspuns:

Deci greutatea nu e proportionala cu varsta ci cu inaltimea
aprox 45 de kg
de ex pretena mea are 162 cm si 50 kg (22 ani)

| BETTYNA a răspuns:

Aceasta depinde de inaltime de exemplu daca ai 1, 50 cm greutatea ideala este 50 kg dar spune care este inaltimea ta si o sa-ti spun care este greutatea ta ideala.

| ȚiganTranspirat a răspuns:

Cred ca este intre 50-60!
fundaaaaa?laughing

| 3DPixel a răspuns:

Depinde de inaltime...Intervalul e 40-50 kg.

| Claudia_6285 a răspuns:

Ca sa iti calculezi greutatea normala la 14 ani, scazi din numarul centimetrilor din inaltime unu si excluzi metriilaughing.Nu stiu daca ai inteles ceva...iti dau un exemplu: daca ai 1.68 inaltime, greutatea normala este de 58 de kg... sper ca te ajuta cu ceva!