| geoalina19 a întrebat:

Care este greutatea normala pentru o fata care are 1, 44 m?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dani2012 a răspuns:

Nu e adevarat! Daca ai 1, 70 asta inseamna ca trebuie neaparat sa ai 60 kg? Nu e cam mult? Acest site te va ajuta http://calorii.slabute.ro/calculator-greutate-ideala-copii.html

7 răspunsuri:
| laur1OOOGB a răspuns:

40-50 kg

| faramatania a răspuns:

Vezi mai jos(poți calcula și poți afla):
http://www.probody.ro/......-corporala

| positivity a răspuns:

Ar trebui să aibă cam 34 de kilograme, deoarece greutatea unei fete se calculează astfel:
(1), 44 - 10 = 34 kilograme

| Niiiicu a răspuns:

Cam 40 kg

| Sashavalentine a răspuns:

38 kg big grin

| LooolaaBooolaa a răspuns:

Eu am 1, 52 si 32 kg
Cand aveam 1, 44 aveam 25 kg

| gabriela8828 a răspuns:

Se spune ca greutatea normala la fete trebuie sa fie mai scazuta cu aproximativ 10 cm decat inaltimea.