| Sarah_2707 a întrebat:

Care este greutatea si inaltimea ideala a unui copil de 11 ani?happy fundita; x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BBEgirl a răspuns:

Inaltimea pai...cam intre 1.40-1.55
si greutatea depinde de inaltime
daca ai de exemplu 1.49 esti normal/a daca ai de la 40-50 kg. Daca ai sub 40 esti slaba iar daca ai peste 50 esti gras/a.

10 răspunsuri:
| WarD3n a răspuns:

Copilul respectiv este fata sau baiat?

| arekussa a răspuns:

Salut, Sarah
eu am 14 si am 50 kg - deci e in regula
poate ca ar trebui sa ai intre 40-45 kg

| Klaine a răspuns:

35 kg, 1, 50m

| biuuu a răspuns:

Inaltimea ar fi 1.45
greutatea cam 40-45.

| X:X:X:X:X:X a răspuns:

Inaltimea pai...cam intre 1.40-1.55
si greutatea depinde de inaltime
daca ai de exemplu 1.49 esti normala daca ai de la 40-50 kg. Daca ai sub 40 esti slaba iar daca ai peste 50 esti grasa

| Isabelamaria21 a răspuns:

Nu cred ca conteaza inaltimea sau greutatea nu cred ca trebuie sa fii perfect la o anumita varsta nu conteaza ca esti scund\a sau inalt\a, sau gras\a

| whatevernvm a răspuns:

36-40 kg si 1.50-55happy

| GoodIntentions a răspuns:

Depinde de organism.
De exemplu, eu la 11 ani aveam 1.65-70 m si 55-60 kg.

| roxitnt a răspuns:

Copil,de ex 1.60 are intre 50-53 kg

| INTELEASA a răspuns (pentru whatevernvm):

Adevarat! Cum sa ai 45 kg?