| imihaistoian a întrebat:

Care este ierarhia si rangul doctorilor? Unde se situeaza medicul primar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Medicul primar este cel mai mare. Ordinea incepe cu medicul stagiar care este cel mai mic, medicul rezident(secundar) urmat de medicul specialist apoi medic primar.Bineinteles se impart pe specializari... Apoi urmeaza si competentele.

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

In ordine crescatoare, medic rezident-medic specialist-medic primar