| Gabriello02 a întrebat:

Este normala inaltimea 1, 71-1,72cm pentru un baiat care are 16 ani inpliniti de vreo cateva zile? daca nu pentru varsta mea sunt inalt sau scund? funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex0110 a răspuns:

Da, este foarte normala.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mulți înainte sănătoși.
Da, este normală înălțimea.
Pa, pa.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Da e normala, deoarece esti in crestere si poate ca faci si ceva sport..nu iti face griji pentru asta...asa ai crescut tu pana la inlatimea aceasta...

| Gabriello02 explică:

Mentionez ca nu sunt si n-am fost niciodata sportiv.

| Adrianetc a răspuns:

Este o inaltime normala pentru Romania, si o sa mai cresti pana la 18 ani,

| sammyr a răspuns:

Eu am 1.85 si fac 16 aniwinking

| Pepsy92 a răspuns:

Este normal, daca vrei sa mai cresti iti sugerez un sport gen baschet, handabal, inot etc.

| spartelus a răspuns:

Am 13 ani şi am peste 1.80, crezi că eşti înalt? laughing

| Gabriello02 explică (pentru spartelus):

1,80 fix? Sa mori tu?

| spartelus a răspuns (pentru Gabriello02):

"Să mor eu"... Cum zici tu!

| NuConteaza0100 a răspuns:

Pe langa mine si baietii pe care ii stiu esti cam scund. Eu am 15 si am 1, 81 si inca cresc.