| AnneM123 a întrebat:

Care este mai bun dintre optibac si omez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ăl de ti-l da mediculhee hee

| Werrich a răspuns:

Mie medicul mi-a spus sa iau omez. Am luat si Minoz.

| AnneM123 explică (pentru Werrich):

Mie mi-a dat optibac. se ia probioticul pe stomacul gol si apoi mananc si iau antibioticul? Sau cum e bine?

| Werrich a răspuns (pentru AnneM123):

Mi-a spus sa iau probioticul inainte de antibiotic si sa mananc pe urma.

| AnneM123 explică (pentru Werrich):

Adica ai mancat dupa antibiotic?

| Werrich a răspuns (pentru AnneM123):

Da, pentru ca probioticul sa actioneze asupra antibioticului.

| AnneM123 explică (pentru Werrich):

Eu stiam ca trebuie sa mananci inainte de antibiotic.

| Werrich a răspuns (pentru AnneM123):

Asa făceam înainte dar am observat că nu este nici o diferență.

| razvan34567 a răspuns:

Cel care ți-a fost recomandat de către medicul specialist.

| AnneM123 explică (pentru razvan34567):

Mi s-a dat optibac si mi s-a zis sa l iau odata cu antibioticu, dar dupa ce am mancat cat trebuie sa stau pana sa le iau?

| HaiduMatteo a răspuns:

Am incercat doar omez deci nu stiu cum actioneaza optibac