| irinuk28 a întrebat:

Care este mai bună, mai sănătoasă, mai benefică: apa plată sau apa minerală? Eu beau doar apă minerală și uneori apă plată, de fântână, dar rar; când rămân fără apă minerală.
Aș vrea să știu dacă să mai beau in continuare sau să renunț și să beau doar plată!
FUNDĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sheicu a răspuns:

Doar plata! Cea minerală formeaza gaze si aciditate crescută si iti va face probleme intestinale pe viitor.

| anonimg a răspuns:

Singura problema a apei carbogazoase este concentratia de dioxid de carbon. Nu exista studii ca apa carbogazoasa ar fi bun pentru sanatatea noastra. Ba din contra: ea provoaca balonari si iritatii. Nici medicii nu recomanda consumul acesteia cu medicamentele.
Poate ca ne intrebam: "De ce atunci se mai consuma apa cabogazoasa?" Raspunsul ar fi: "Din acelasi motiv pentru care inca se mai consuma si coca cola".
Eu consum bauturi carbogazoase numai atunci in cazuri de urgenta -cand sunt lipsit de apa plata.

| Emmuta20 a răspuns:

Apa plata.

| christos1234 a răspuns:

Apa minerala este extrem de rea in cantitati mari.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cea mai buna /cea mai sfanta este apa plata si atat!
O zi buna sa aihappy

| AliGab a răspuns:

Doar plata, fara lichide acidulate de orice natura

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cea mai bună este apa fiartă și răcită.
Dacă bei minerală este bine să nu ai probleme cu rinichii, plată că nu balonează.
Pa, pa.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Este mult mai buna si mai sanatoasa apa plata.