| cristilori a întrebat:

Care este metoda de epliare cea mai buna pentru zonele intime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Cu ceara e o metodă foarte folosită, numai că eu nu prea o suport, doare foarte tare. Așa că am să-ți spun că poți să te razi, numai că trebuie să fii obișnuită pentru că urmează o mâncărime disperantă, sau cu crema eplilatoare, așa nu doare deloc.
Ulimile două metode nu sunt așa de eficiente precum ceara dar nu dor așa de tare, în plus ceara îți poate cauza iritații așa că fii pregătită cu o cremă dacă alegi metoda asta.

| Drums a răspuns:

Cu ceara.
prima oara doare dar te vei obisnui.
daca te iei cu lama iti creste repede se indeseste se ingroasa firul de par, te poti taia etc.
cu ceara doare mai tare dar e mai bine... dupa parerea mea.
zona intima este foarte importanta smug
te pupa ONA:*

| princess87 a răspuns:

Eu ma iau cu ceara. Imi pare cea mai buna metoda. Doare, dar te obisnuiesti cu timpul ...parul creste greu dupa aceea

| alexbrada a răspuns:

1)gillette frate + spuma de ras
2) crema depilatoare. costa cam 9 lei. ai grija sa nu o lasi mai mult de 5-10 minute ca te inrosesti