| Eugeniusu a întrebat:

Care este pozitia buna de dormit si care pozitie trebuie evitata in timpul somnului? Dau funda si vot, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuiIuris a răspuns:

E bine sa iti asculti corpul si sa dormi in pozitia care o simti confortabila... Nu e bine sa dormi in pozitii in care opresti circulatia sangelui in anumite zone (cu mana pe sub tine e.t.c).

4 răspunsuri:
| Georgeeeeeeeeee a răspuns:

Pe spate

| Kristyano a răspuns:

Pe burta!

| Viorelia21 a răspuns:

Dirmi cum te simiti confirtabil... Daca nu adormi confortabil corpul tau in urmatoarea zi este posibil sa fie cam obosit