| myam33a a întrebat:

Care imi spune exact care e diferenta de calorii intre painea integrala normala si paine prajita? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Normal este sa aiba aceeasi putere calorica, dar cand manci paine prajita (uscata) iti vine sa mesteci mai mult si te saturi cu mai putin. Gasesti mai multe sfaturi in privinta dietei pe: http://www.mypyramid.gov/
Domnul fie cu tine.

mira
| mira a răspuns:

Nu exista diferente intre painea normala si painea prajita in ceea ce priveste numarul de calorii. Exista doar un mit al painii prajite.Nu este parerea mea ci a cercetatorilor nutritionisti.