| SelfieWild a întrebat:

Care pasta e mai buna Colgate sau Blend-a-mend?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Parerile privind efectul pastelor de dinti asupra dintilor sunt impartite si... absolut subiective. Ar fi indicat sa folosesti o pasta de dinti care nu contine flor deoarece acest element considerat in trecut ca fiind un element "indispensabil" afecteaza grav sanatatea si din acest motiv toti producatorii de paste de dinti incearca pe cat posibil sa nu-l mai foloseasca. Multa sanatate!

| gelu1970 a răspuns:

A doua ce ai mentionat.

| supremxxxoxo a răspuns:

Sunt cam acelasi lucru,mai buna este Sensodyne. Folosesc si colgate uneori,mai multa prospetime cu sensodyne, cat despre bland-a-mend de ce folosesti, nu ai bani de colgate? scuze daca te-am supart, vorbesc in stil amuzant cand sunt pe TPU, dar vb.sincer!

| supremxxxoxo a răspuns:

Ia-ti Sensodyne, mult mai buna