| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU.ce pasta de dinti folositi? care este mai buna dintre blend-a-med si colgate?...ce pasta de dinti imi recomandati daca nu folositi una din cele 2 precizate anterior..multumesc happy

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Paradontox,previne si trateaza paradontoza.

| Tlbi a răspuns:

Apă cu sare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am folosit mai mult, sa mor de am vazut diferenta. Prefet Colgate pentru gust, marca e mai fresh

| Niiiicu a răspuns:

Folosesc colgate si mi se pare okhappy

| StamateAlina1987 a răspuns:

O pasta de dinti natura este cel mai indicat sa folosesti.
Doctorul stomatolog mi-a recomandat sa nu mai folosesc pasta de dinti cu chimicale si care contine fluor.
Am inceput sa folosesc de ceva timp, o pasta de dinti naturala pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation, si e extraordinara.
Imi curata dintii in profunzime si nu contine fluor, SLS, spumante si alte chimicale.
Recomand pasta de dinti de la Thursday Plantation mai ales pentru ca protejeaza gingiile sensibile si pentru ca pastreaza gura proaspete pentru mai mult timp

| LauraGrigoras a răspuns:

Colgate Total mi se pare Ok...dar mai folosesc si o pasta de la Sensiblu(nu imi vine in minte cum se cheama, oricum e productie proprie) care imi albeste un pic dintii de la prima spalare...are bicarbonat de sodiu si alte chestii din astea de albire.

| DeanOfficialFcs a răspuns:

Blend-a-med...