| Maxim96 a întrebat:

Care produse ingrasa mai tare cele sarate sau cele dulci?
Care sunt cele mai nesanatoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Chipsurile
Alimentele fast food
Ciocolata

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

O portie mare de cartofi prajiti e sarata si va ingrasa mai mult decat o inghetata care e dulce; o prajitura lava cake e dulce si va ingrasa mai mult decat un pumn de popcorn care e sarat, deci depinde. nu poti zice ca in general x alimente ingrasa mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult ingrasa dulcele.
Insa alimentele sarate iti afecteaza inima si nu e recomandat.
P.S:Nai vazut reclamele alea enervante cu evitati excesul de sare zahar si grasimi? laughing

| Florincrap a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca el (ea) le-a vazut. El este din Chisinau (Republica Moldova) si nu stiu daca difuzeaza si pe acolo asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florincrap):

Nu stiam cai din Chisinau(Moldova)

| vangaelis a răspuns:

De regula sarea, retine apa in organism.
cand vorbesti de dulciuri, depinde de metabolism

Răspuns utilizator avertizat
| AlexAleex a răspuns:

Produsele fast food.

| Florincrap a răspuns:

Inclin mai mult spre cele dulci.

| emyy31 a răspuns:

Pai ingrasa si cele dulci si cele sarate.mai mult cele sarate si prajite.cum ar fi chipsurile, pulpe prajite, mancarea fast food.si dintre cele dulci ciocolata si prajiturile ai cele mai multe calorii.