| lilcide a întrebat:

Care stii de ce daca beau mai mult de o cana de lapte ma doare stomacu? Este ca nu imi este obisnuit organismult cu el sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil stomacul tau e ceva mai sensibil. Depinde si cu ce alimente consumi laptele (sper, ca nu sunt fructe si legumewinking ). Nu mai bea mult lapte, daca nu-ti face bine! Organismul tau singur stie ce e mai bine pentru el, si in acest mod iti da un semn "Nu exagera cu laptele", trebuie doar sa-l observi.winking Succes!

| cristi202 a răspuns:

Daca nu ai mai baut, e probabil sa fie asta, insa exista persoane care sunt sensibile la o anumita substanta care se gaseste numai in lapte, si de aceea nu pot bea caci patesc ca tine. Pentru mine ar fi groaznic sa fie asa, caci laptele e alimentul preferat.

| danny_7173 a răspuns:

Poate nu suporti lactoza, am si eu un prieten in situatia aceasta si manca produse din lapte cum ar fi iaurt, smantana, margarina branzeturi si pentru asta nu ii lipseste calciul din organism

| madvideo a răspuns:

Da organismul tau nu suporta cantitatea foarte mare de lapte. daca nu iti suporta organismul incearca sa iti iei lactatele din alte alimente.

| danbnz a răspuns:

Este adevarat ca "stomacu" nu e obisnuit cu asa ceva, asa cum nici creierul nu iti este obisnuit cu limba romana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intoleranta la lactoza.