| Craciunițța a întrebat:

CE leacuri babesti stiti pentru tratarea durerii in gat?
Help
Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Nu e chiar un "leac babesc" (nu cred in bullshit-urile alea) dar poti sa mananci miere, sa bei lapte cald sau ceai.In rest, medicamente!

2 răspunsuri:
| AnG3L13 a răspuns:

Ceai cald,cartofi calzi la gat, mamaliga calda la gat, funda?happy

| Andreea52 a răspuns:

Pui pe o bucat de carpa dreptunghiulara [suficient de lunga cat sa iti ajunga sa o legi in jurul gatului si suficient de lata cat sa iti acopere tot gantul] imbibata in spirt, felii de cartof, apoi o pui in jurul gatului seara si o tii asa pana dimineata. functioneaza, stiu sigurwinking.