| maria a întrebat:

Care sunt beneficiile / avantajele masajului cu pietre calde, (practicat in unele tari, spre exemplu Turcia). Cunoasteti adresa vreunui SPA sau centru de sanatate din Bucuresti unde se face acest tip de masaj? Multumesc anticipat pentru raspunsuri tuturor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Stiu ceva asemanator cu ce spui e un termomasaj pe coloana cu pietre de jad naturale si o caldura de calitate superioara si cu efecte benefice pentru intreg organismul totul natural eu fac de 2luni si ma simt minunat mai bine ca niciodata. centrul se numeste CERAGEM e gratuit si nelimitat toata viata, merita sa incerci acest masaj cauta in Bucuresti sunt cateva centre(e o tehnologie din coreea de sud si e in Romania de 3ani) in tara sunt peste 35 de centre, in lume este de 10ani in peste 60de tari si peste 3500de centre. cauta in Bucuresti si du-te e minunat si relaxant si pe deasupra si gratis. succes si "sanatate cu CERAGEM".

daniela
| daniela a răspuns:

Masaj cu pietre calde, denumit ştiinţific terapie geotermală-una dintre cele mai moderne tehnici de detoxifiere, relaxare şi echilibrare energetică a corpului si îşi are originile în vechea cultură amerindiană. În cazul în care stările de stres, tracasare, anxietate, insomniile, problemele spatelui, durerile musculare, problemele circulatorii, artroze sau artrite nu îţi sunt străine ţi se recomandă să apelezi la terapia prin masaj cu pietre calde