| papuciirupti a întrebat:

Care sunt cauzele circulatiei proaste a sangelui?
cum se poate trata?
circulatia proasta este un factor la pierderile de memorie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Una dintre cauze ar putea fi ca inima nu pompeaza destul sange, sau nu pompeaza asa cum trebuie. Bineinteles ca daca sangele nu ajunge la creier si o parte din creier nu e oxigenata, in timp isi va pierde rolul si nu va mai functiona asa cum trebuie. Poti incerca tratamente naturiste, extracte din plante, ginko biloba etc, insa s-ar putea sa fie o cauza ascunsa. Mama a aflat de-abia dupa 45 de ani ca s-a nascut cu inima mica si de-asta avea probleme de concentrare si memorie.

| papuciirupti explică (pentru WhiteLife):

Nu am avut vand eram mic asa ceva, am observat ca mainile si picioarele imi ingheata relativ repede si uneori mai uit cate ceva ceea ce nu se intampla inainte. probabil e de la stres, in ultima perioada mi s-au intamplat multe.

| WhiteLife a răspuns (pentru papuciirupti):

Nu cred ca la vârsta ta asta ar fi pierdere de memorie. Stresul ne afectează foarte tare din mai toate punctele de vedere, deci trebuie luata o pauză. Și poți încerca niște tratamente pentru circulație.

https://www.youtube.com/watch?v=WuyPuH9ojCE
https://www.youtube.com/watch?v=v-t1Z5-oPtU

| papuciirupti explică (pentru WhiteLife):

Super interesante filmuletele.
grava nu cred ca este, se intampla uneori si chiar la chestii interesante...

| papuciirupti explică:

Nu ma ajuta

Răspuns utilizator avertizat