| Mindfulness a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente suplimente de la Ashwagandha, de la herbagetica sau premium KSM-66?
Sunt eficiente pe anxietățile mai severe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Cred că premium KSM, are o concentrație mai mare de ashwagandha și pare să aibă și alte chestii utile.
Cel de la herbagetica e puțin mai slab.
Sa îți zic un mic secret, poți să iei orice tratament, daca tu nu crezi că va avea efect, nu va avea! Trebuie și să crezi ce te poți vindeca, pentru că doar suplimentele, nu ajuta!

| Mindfulness explică (pentru Hyperion7):

Sunt curios daca sunt eficiente pentru agorafobia mea...
E greu sa te vindeci când ai agorafobie și nu ai bani de psiholog, singur nu poți fiindcă simptomele fizice sunt devastatoare, sunt momente când îmi tremură sprâncenele și fața de la anxietate in public! Cum poți să vindeci așa ceva singur? Poate daca aveam cu cine sa ies era altceva, când ai agorafobie nu poți să ieși din casă e imposibil, de aia am nevoie de tratament.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Mindfulness):

Înțeleg,dar sa știi că nu psihologul te tratează.
Psihologul îți dă puterea sa vezi că te poți vindeca.
Nu știu dacă am discutat cu tine sau cu altcineva,dar na.
După ședința,tot același om ești, tot singur ești, numai că vezi și alte posibilități, că doar nu vine psihologul acasă la tine sa te tina de mânuțe, asta e clar.
Așa că nu ar trebui sa subestimezi puterea autovindecarii!