| macandcheese a întrebat:

Buna TPU. Pot lua suplimente de Ashwagandha daca sunt femeie si am 18 ani? Am auzit ca este foarte bun pentru anxietate si depresie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru depresie (si anxietate) cel mai bun remediu este VESELIA - intr-un grup, cu care te intelegi foarte bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Inveti sa te descurci fara sprijinul parintilor, cu sprijinul moral a prietenilor.
Problemele ne facem noi, singuri.

Răspuns utilizator avertizat
| macandcheese explică (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Nu mi-ati raspuns nici unul lanintrebare…

| Bula a răspuns (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Cu asemenea mentaliate poti sa pangi toata viata: "am vrut sa fiu miliadar", "sa fiu astronaut", "sa fiu... ".
In viata nu trebuie sa te plangi pentru ce nu se poate!
Trebuie sa inveti sa exploatezi la maxim TOT CE AI la dispozitie!
In acel caz vei putea vedea reusita!

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns:

Nu este oficial recomandata la nicio afectiune, plus ca are multe contraindicatii. https://ro.wikipedia.org/wiki/Withania_somnifera

| andreip33 a răspuns:

Nu ti-a raspuns nimeni la intrebare, asa ca o sa iti dau eu un raspuns vag in caz ca te ajuta cu ceva. Eu sunt baiat si iau Ashwagandha pentru crestarea in masa musculara, stimuland productia de testosteron. Nu stiu cum se manifesta la fete dar din punctul meu de vedere sunt slabe sanse sa ajute la depresie, suplimentul are mai mult treaba cu hormonii.