supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Care sunt cele mai sanatoase snacksuri de pe piata? Nu cred ca sunt toate asa daunatoare. De exemplu pufuletii Star cu sare, vi se par asa rai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Semintele de floarea soarelui crude, migdale, nuci, arahide crude etc

| aXy99 a răspuns:

Orice aliment procesat e daunator, deoarece contine grasimi saturate care sunt nocive. Sa nu mai zic de aditivii alimentari. Daca iti e pofta, poti sa te uiti la un produs care are cat mai putini aditivi alimentari (sau macar sa aiba unii siguri) si cat mai putin zahar si grasimi saturate. Daca mananci din cand in cand nu e o problema, daca vei consuma zilnic in cantitati mari, trebuie sa fii atent.

| PersonajFictiv a răspuns:

Plang baietii cand iti dai rochitele jos? ( ca esti ceapa, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pufuletii sunt materie inutila care-ti intra in corp.
Vor fi inmagazinati in grasime si nici-odata utili pentru organism, deci te ingrasi permanent de la ei.
Numele tau e ceva sanatos, deoarece ceapa e sanatoasa.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Singura chestie inutila e comentariul tau. Kcal din pufuleti vor fi folosite pe post de energie mereu, exceptie facand cazul in care ai mancat deja suficiente kcal din alte alimente, de abia atunci vor fi transformati in grasime. Nu zic ca sunt sanatosi, dar sa spui ca nu sunt niciodata (si scris gresit) utili pentru organism este o elucubratie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

In ce site-uri romanesti facute de copii te increzi?
Asta a zis profa de biologie, care are doctorat...

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca e la fel de proasta ca si tine si ca are doctoratul ala degeaba. Dai nefolositor si eronat unui astfel de raspuns? Eu ti-am adus argumente, tu imi spui ca asa ti-a zis nu stiu cine. Foarte inteligent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai*bune* - http://www.alegesanatos.ro/alimente/snacks-16/p10/
Cele mai *rele* - http://www.alegesanatos.ro/alimente/snacks-16/
mie imi plac foarte mult covrigeii boromir cu tarate https://www.cora.ro/images/products/2376226/gallery/2376226_hd_1.jpg
sau grisinele - https://www.cora.ro/......-P-2455844
yummy ^^

| fg0503 a răspuns:

Saratele cu chimen sau cascaval