| Mihαelα a întrebat:

Care sunt culorile in voga, in aceasta primavara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Achilles_1666 a răspuns:

Pai prietenul tau daca are atatea lucruri despre trecutul lui care nu ti le-a spus si nu are nici o depresie din cauza asta, tu de ce ai avea? Suntem oameni toti si mai gresim fiecare, nu este nimeni perfect, incearca sa nu te mai gandesti la ceea ce ai facut si da uitarii trecutul tau, traieste prezentul si gandeste-te la viitor. Asta ar fi parerea mea.

8 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Ciudata intrebare, ciudate raspunsuri. straight face

Culorile vii sunt in aceasta primavara. Alb, culorile pale.

| emy a răspuns:

Roaga-te,vorbeste cu parintii tai! Daca nu reusesti sa-ti revii, atunci apeleaza la un psiholog fara nici o rusine.Nu are de ce sa-ti fie rusine si, in plus, vei avea numai de castigat.crede-ma! A...si,in paralel,te rogi(daca crezi,desigur). Bafta si capul sus, fruntea inainte! Toate, absolut toate au o rezolvare in lumea asta.Noi trebuie sa avem credinta si rabdare.Atat.Dar,daca nu le avem, atunci trebuie sa ne rugam sa le dobandim, apoi sa multumim pentru ele.Incearca aceste variante si, crede-ma, nu vei regreta nici macar o clipa.Mult,mult,mult succes!

| Helăăău a răspuns:

Daca nu e mare treaba, spune-i. si poate asa te descarci.
cere-i si lui mai multa incredere, si sinceritate daca esti sigura ca tu nu stii totul despre el.
daca i ai spus lucruri mai "grave" sau altceva mai rau, decat asta, nu o sa se intample nimic happy

| Helăăău a răspuns:

Sorry. am gresit intrebarea rolling on the floor)

| Mihαelα explică:

Nu pot sa-i zic lui pentru ca e un lucru care nu il stie nimeni,nu va avea de unde sa afle,dar acest lucru ne poate distruge relatia cu usurinta,in fiecare dimineata ma trezesc cu gindul la asta,nu stiu ce sa mai fac,sunt singura ca o sa-mi treaca,dar ce sa fac sa grabesc asta? Eu totusi cred ca orice om are secretele lui,care nu trebuie discutate cu absolut nimeni(in afara de parinti,in unele cazuri nici cu ei chiar) dar am o perioada grea, si sunt foarte sensibila, ma simt vinoavat pentru orice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy
Si eu am un secret pe care nu-l stie absolut nimeni si nu am de gand sa-l spun vreodata.
Daca crezi ca nu poti rezista si ca presiunea lui este prea mare, ai putea sa-l destainui.
Dupa cate vad pe tine te afecteaza destul de tare.
Tu il cunosti mai bine pe prietenul tau. Daca crezi ca ar suporta secretul tau, ai putea sa il spui.Altfel nu stiu cum sa te sfatuiesc.
Pa pa.

| laura120 a răspuns:

Cauta pe google

| DeeeDeeexD a răspuns:

De greseala facuta. poti vorbi cu parintii.e cel mai bine, ei te vor intelege mereu.in schimb.mai bine nu'i spui prietenului tau, pentru a nu se incepe alte discutii...in rest calmeaza-te.o sa treaca totul.happy...(sper ca te-am ajutat:*)