| SaveTheNature a întrebat:

Care sunt diferentele dintre Extraveral si Distonocalm?
Atentie, diferentele, nu asemanarile!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Distonocalmul contine componente de sinteza, Extraveralul contine extracte de plante. Cred ca D e mai eficient decat E, dar mai nociv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Distonocalmul,
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1149
Iar Extraveralul,
http://www.sfatulmedicului.ro/......l-prospect
Diferentele le poti vedea tu.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Sunt doua medicamnete diferite cu substante diferite si mod de actiune diferit si contraindicatii diferite, ex exraveralul contine fenobarbital (barbituriv anticonvulsant si sedative-hypnotic) iar distonocalmul contine amobarbital pana aici asemanare diferentele sunt de la celelate componete, extraveralul contine valeriana si cam atat pe cand la distonocalm mai contine atropina, proparnolon si ergoton(Ergoton-A Indicarea: pentru utilizare ca terapie de a preveni cefalee vasculară, de exemplu, migrena, variantele migrena, sau așa-numitele "cefalee.) La restul substantelor dai cautare singura.