| SERIALS a întrebat:

Care sunt factorii care duc la dementa? De ce unii oameni din cauza unor circumstante devin nebuni si incep a vorbi singur? Se simt mai protejati traind intr-o lume imaginara? De ce se intampla chestia asta? As vrea sa aflu mai multe informatii despre procesul dat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu medicii asemenea factori. De unde crezi ca putem sti noi?

| Dana2103 a răspuns:

Deci stai sa ne intelegem. A vorbi singur nu inseamna neaparat a fi nebun. Iar cei cu schizofrenie nu sunt automat nebuni. Pot munci unii dintre ei si nu reprezinta toti un pericol. Atentie! Cu schizofrenie, nu dementa, caci sunt diferente majore.