| Rossssss a întrebat:

Care sunt sansele sa dezvolti personalitati multiple daca ai mai multe alter ego-uri online?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Aceleasi cu sansele de a dezvolta super-puteri daca te uiti la Avengers sau daca esti muscat de un paianjen.

| Invictusman a răspuns:

Salut.

Nici una. Tulburarea de personalitate multipla se "dezvolta" de la un abuz sexual în copilărie sau fizic.

Traumele din copilărie declanșează TID ( Tulburarea de identitate disociativa cunoscuta și ca Tulburarea de personalitate multipla)

Daca ai mai multe ego-uri online nu dezvolți nimic, asa ca poți sta fără nici o grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca dezvolti ceva, maxim poti sa nu mai stii cine esti. Pt ca aici joci un rol si in viata reala alt rol si s-ar putea sa mixezi rolurile la un mom dat

| AndreeaWTS a răspuns:

Nici una.
Ar însemna ca toți actorii să aibă personalități multiple.