| RAY a întrebat:

Va place pshiologia? filmele cu multiple personalitati va plac?

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,imi plac

| MasterOfDisaster a răspuns:

Da, imi place psihologia. Mi se pare foarte interesanta mintea umana. Atat de multe secrete si lucruri interesante.
Este fascinant sa descoperi cum lucreaza mintea omului, de ce reactioneaza intr-un anumit fel intr-o situatie. E fascinant sa poti ''citi'' un om ca pe o carte.
Nu m-am uitat la foarte multe filme psihologice. Dar cele pe care le-am vazut mi-au placut foarte mult. (De exemplu Saw )

O seara frumoasa!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Uită-te la Waking life.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

In poza e hary poter?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Cum bre să fie Harry Potter? Sunt eu.laughing

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Semanati

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Hmm,acum pot să fiu cascador dublură pentru Daniel Radcliffe.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Si el e ateu

| fadnox a răspuns:

Am vazut un film foarte bun
dar ca de obicei, nu l-am vazut pe tot si nu situ cum se numeste

| AiEnma97 a răspuns:

Mi se pare fascinanta psihologia. In prezent m-am apucat de citit carti psihologice in speranta ca voi ajunge sa inteleg mai multe despre natura umana. Reactiile oamenilor se aseamana in diferite ipostaze, ceea ce nu ne face atat de diferiti pana la urma. happy
Nu am vazut filme psihologice, dar cred ca am sa le vizionez pe cele sugerate de aleesiaa. Mersi happy

| RAY explică (pentru AiEnma97):

Imi recomanzi una

| AiEnma97 a răspuns (pentru RAY):

Sincer, pana acum am un manual de a X-a pe care-l citesc laughing
Dar mai citesc si carti de Agatha Christie care, intr-un fel, mi-au starnit aceasta pasiune:
Moarte in Nori
13 la cina
Crima din Mesopotamia
Crima pe terenul de golf
10 negri mititei
Pericol la End House
Sunt cu detectivi si poate n-o sa crezi ca au vreo legatura cu psihologia, dar mi s-a parut uimitor felul in care Poirot (detectivul) citea reactiile mintii umane, stia cum sa abordeze situatia si cum sa vorbeasca pentru a obtine exact informatia de care are nevoie.

| RAY explică (pentru AiEnma97):

Eu sunt in a zecea si o sa citesc cartea, multumesc

| AiEnma97 a răspuns (pentru RAY):

laughing

| aleesiaa a răspuns:

Daa...mult. Cele ma tari filme sunt :
Domnul Brooks
Jekyll
Viziuni intunecate
Eu, cu mine si Irene ...asta e super laughing
si sunt multe. tongue