| DamianAndrei a întrebat:

Care sunt simptomele unei tumori pe creier?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Pierderea memoriei,convulsii, tremurat, vedere incetosata, incapacitatea de a indeplini sarcini simple, schimbari de comportament.

| Sonia822 a răspuns:

Depinde de stadiu, dar de obicei lipsa energie, somn mult, lipsa coordonare, un ochi cazut, poate si gura, depinde de zona unde a aparut. dureri de cap... daca stai intr-un picior, cu mainile intinse, in forma de cruce si ochii inchisi, iti pierzi echilibrul

| Dana2103 a răspuns:

Convulsii

| SasaSasa2000 a răspuns:

Eu când aveam cancer pe creier mă durea capul,îmi curgea sânge pe nas foarte des, și mi-sa "rotit" ochiul,din cauza presiuni din câte am înțeles,îmi apăreau niste pete de culoare maro-mov pe picioare.
după această operație de scoatere a acelei bucăți de carne nu mă mai recunoșteai,am jumătate de față care nu se misca,doctori numesc asta " semi-paralizie facială" pe partea dreapta,și nici ochiul drept nu îl pot închide de tot,de aia folosesc niste picături. după operație chiar nu putem mișca membrele drepte nici mana nici piciorul,acum da, după operație nu puteam sa merg nici să vorbesc corect, deoarece m-au operat la un spital pentru. Adulți și în momentul ăla nu aveau un tub (de ăla care se baga in gât) de mărimea mea și gura misa mișcat puțin(cred eu), dar acum totul e bine.
Deși uneori chiar regret că am semnat acea hârtie. păcat că m-am luat după părinții mei "creștini" (pe atunci) care a-mi spuneau că Dumnezeu lucrează prin doctori,(bull####) in fine. după experiența mea. Îți zic sa NU te operezi la creier dacă suferi de aceasta "Boală" (deși sper sa nu, Nimeni, nici un ucigaș nu merită așa ceva), îți va distruge viața.

Pa.