| MirceaBade31 a întrebat:

Carnea si intestinele de om sunt comestibile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

E o carne buna la gust. Dar doar daca treci peste pragul psihologic.

| Silwian a răspuns:

Cica i la fel de gustoasa cw carnea de porc!

| WhiteLife a răspuns:

Pe langa aspectul etic, carnea de om nu e comestibile, pentru ca se pot transmite foarte multe boli din cauza bacteriilor pe care le purtam.

https://www.google.ro/amp/s/www.medicalnewstoday.com/amp/articles/311277

| Apokales a răspuns:

Da, daca a trecut de toate testele sanitare. In Japonia s-a deschis primul restaurant cu carne de om, oamenii isi pot vinde rudele pentru restaurant. Carnea nu are gust rau pentru ca este data cu toate mirodeniile.
Am citit pe un site, nu stiu cat de adevarat este, ca un baiat si-a taiat din gamba pentru a gusta carnea de om si a aflat ca are un gust usor amar in comparatie cu carnea de porc, dar nu-i rea big grin.

Bula
| Bula a răspuns:

Carnea de om este delicatesa canibalilor.
In intestine fac carnati si le afuma cu "ierburi".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In antichitate canibalismul era practicat ca ritual de unele triburi. In situatii extreme si in epoca medievala. Desi teoretic sunt comestibile intestinele in special sunt pline de bacterii periculoase.

| ruddy a răspuns (pentru WhiteLife):

Carnea daca este gatita corect elimina toate bacteriile.

| Sofer a răspuns:

Pentru Hannibal Lecter era o delicatesa carnea umana.