| EuSuntAcesta a întrebat:

Sunt baiat si am 15 ani.Am strunga intre dintii din fata.As putea sa repar problema cu un aparat dentar? Daca da, cat m-ar costa si cat timp va trebui sa-l port? Multumesc. Ofer fundaaaaaaaa! URGENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ionutzz223 a răspuns:

Salut!
Deci pentru inceput tin sa iti zic ca ma amuzat faza cu strunga rolling on the floor...
Cel mai bine ar fi sa mergi la un specialist pentru dantura sa iti recomande tipul de aparat, tipul aparatului depinde de cat de grav e "strungul"rolling on the floor).
Si cam 1 an-2 se poarta.
Bafta!