| Regedesubmunte a întrebat:

Cât ar trebui să aplic șamponul pe părul umed înainte să clătesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acusi o sa puneti intrebari despe cum sa va stergeti la fund... pe cap deja vad ca nu mai sunteti capabili sa va spalati fara instructiuni

| Regedesubmunte explică (pentru suntserios):

N-ai prins ideea, nu mă interesează cum să te speli pe cap, mă interesează cam cât trebuie să lași șamponul să acționeze!

| MeForeverAlone a răspuns:

În general scrie pe etichetă, dar nu lăsat mai mult de 5 minute că după e greu să te clătești.

| Kiki20098 a răspuns:

Nu prea inteleg cum ai formulat intrebarea
Si plus ca asta e o intrebare prosteasca
Depinde cum e parul tau, e des si lung sau e rar si scurt, nu trebuie sa lasi prea mult samponul pe par si trebuie sa-l clatest foarte foarte bine dupa spalare Eu folosesc cam 7 grame de sampon(sunt fata) Si as vrea sa precizez:sa folosesti mereu balsam dupa sampon-daca vrei

| Regedesubmunte explică (pentru Kiki20098):

Aha și cam cât lași să acționeze șampomul înainte să clătești?

| AnastasiaBalan a răspuns:

Nu trebuie lasat samponul pe par sa actioneze mult timp. Indicat este sa il uzi mult inainte de al sampona.
Pentru a avea siguranta ca produsele de ingrijire a parului isi fac efectul, stilistii recomanda ca parul sa stea sub jetul de apa timp de 3 minute cel putin, pentru ca fiecare fir de par sa fie complet hidratat si pregatit pentru actiunea samponului si a balsamului.