| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa in medie la dentist sa vindece o carie adanca de masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alin_Alin_2000_jeUB a răspuns:

Un medic dentist bun iti va lua 200-250 lei, un medic dentist mai slab 100-150 lei, oricum te sfatuiesc sa dai un ban, dar macar stii ca scapi, mult noroc.

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

100 lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de dentist!
Ar trebuii ca in 2 sedinte sa ti-o rezolve, in prima curata si pune tratament, iar in a doua sedinta, scoate tratamentul si pune plomba.
Dar, nu uita ca mai trebuie si radiografie dentara, care o vor face obligatoriu, sa vada daca nu a fost afectata radacina dintelui si daca nu este infectie acolo, ca trebuie sa iei si antibiotice pe cale orala, in acest caz.

| Knu a răspuns:

O carie adanca va presupune (cel mai probabil) si un tratament de canal al maselei respective. Acesta costa in medie 250 lei + 150 lei(tot in medie) plomba.