| Nikolassss a întrebat:

Cat costa o consultatie la ginecolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Consultatie ginecologica - 120 lei.
http://www.gynecoland.ro/tarife.html

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai...

Dacă eşti elevă/studentă, atunci consultaţia este GRATUITĂ la un cabinet/clinică "de stat" sau care are Contract CAS!

Dacă nu ai gratuitate şi nu ai asigurare medicală, atunci depinde de cabinet/localitate, etc.

În general, consultaţia costă în jur de 100 lei; iar la unele cabinete include şi testul de secreţie ( dar, la altele se plăteşte separat + contravaloarea altor investigaţii ).

Toate cele bune.