| DumitruDiaconu a întrebat:

Cât costă o operație de hernie inghinală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Star5cream a răspuns:

Este recomandat să discuți cu un medic specializat în chirurgia herniei inghinale și să afli mai multe detalii despre procedură, riscuri, costuri și opțiunile de asigurare de sănătate disponibile pentru a face o evaluare adecvată înainte de a decide să urmezi o intervenție chirurgicală.

| relian a răspuns (pentru Star5cream):

laughing omu trebuie sa o faca, de no face poate avea problema mari. Hernia inghinala te poate si omori, asta daca nu stiai, daca stai si te iei dupa mai stiu eu cine.Intra acolo intestinu se stranguleaza si apoi ala esti.Este bine ca astfel de situatii sa fie rezolvate cit mai rapid.

Bine ai dreptate cu intrebatu, trebuie sa intrebe doctorul, pe aici nu stau doctori sa dea preturi la lume laughing
Dar de operat ar trebuie, chiar daca doctorul romn spune ca ar putea sa mai stea, am vazut eu cazuri asa, doctori romani.