| anonim_4396 a întrebat:

Cat de des e bine sa te mastrubezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cand vrei tu, daca tie iti place sincer chiar nu conteaza cat de des o faci dar trebuie dsa ai o limita.

| introduaicinumele a răspuns:

Cand iti vine. fiecare om are o perioada cand face asa ceva. este ceva omenesc, masturbeaza-te cand iti vine, dar nu exagera. Mai bine dai o dai pe laba decat sa te droghezi.

| Azµre a răspuns:

Cât e nevoie.

| Darkus a răspuns:

Cam de cate ori simti nevoia, dar incearca uneori sa te abtii ca nu e prea indicat sa o faci prea des!

| StefyRO a răspuns:

Labisteee laughing

| cuib a răspuns:

Propuneti sa-ti reduci "sportul" si iesi afara sa socializezi cu lumea, altfel risti sa ajungi un baiat plin de anxietati si singurul loc in care ai sa te simti bine si in largul tau va fi pe scaunul din fata compului.

| ionutalexandruion a răspuns:

Pana faci cadere de calciu

| Raluutsa a răspuns:

Lumineaza-mi ziua si...
Da-ti FOC kiss

| bigigiemall a răspuns:

Pai cel mai indicat ar fi sa te masturbezi de 2 ori pe saptamana laughing. acum depinde. in ce stadiu esti. daca ai inceput deja sa mergi in dependenta... daca o sa te masturbezi in fiecare zii si pun o paranteza ( unii chiar se masturbeaza de 3-4 ori pe zi ) din cauza plictiselii sau lipsei de ocupatie
Nu este indicat deoarece asa cum am specificat mai sus ajungi la dependenta si ai sa ajungi sa iti vina sa te masturbezi si in public
Asa ca te-as sfatui ca cel mai bine este de 2 ori pe saptamana daca. intr-adevar simti ca nu mai poti laughing
Succes!