| ionel215 a întrebat:

>Buna?Am si eu o intrebare(este bine sate mastrubezi)Funda!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu faci exces e cea mai buna metoda sa iti eliberezi tensiunea sexuala si sa iti potolesti hormonii

| mihai69 a răspuns:

Nu, nu e bine! E chiar... foarte bine! tongue
Dă-i cu spor!

| Emilian65 a răspuns:

Nu prea este bine. Masturbandu-te des duci la dependenta de asta si mai tarziu iti va dauna desfasurarii normale a actelor sexuala cu iubita sau sotia ta.

| grab a răspuns:

Uneori rezolvi problema cu handjob. alteori nu faci decat sa te indepartezi mai tare de rezolvarea problemei.
nu e bine zilnic, asta e clar!

| grab a răspuns (pentru doctorandus):

Ce e cu asta? ai citit si nu e clar, vrei sa te mai lamuresc si eu suplimentar? happy

| doctorandus a răspuns (pentru grab):

De ce ar fi "clar" ca nu ar fi bine zilnic? De unde pana mea ai scos asa ceva?

Nu exista nici in UE nici in SUA vreo facultate de medicina corect acreditata la care sa se predea ca masturbarea ar produce probleme de sanatate. Asa cum e firesc sa te uiti jumatate de ora sau o ora la jurnal in fiecare zi, e firesc sa te masturbezi jumatate de ora sau o ora in fiecare zi. Nu e nimic patologic in asta. Sigur, daca stai intre sase si zece ore pe zi sa te masturbezi ai o problema, pentru ca nu poti trai doar din masturbare (daca nu faci videochat).