| anonim_4396 a întrebat:

CAt de des e bine sa te mastrubezi?

17 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Uite, un doctor renumit recomanda 1 data pe zi, dar eu recomand la cel putin 6-7 zile.Cu cat o faci mai des, cu atat calitatea orgasmului scade considerabil.Plus ca la un moment dat devii sleit de putere daca te masturbezi zilnic sau mai des de atat.
Mult noroc, si nu face exces!

| Almássy a răspuns:

Niciodatahappy

| OliverArrow a răspuns (pentru Almássy):

De ce crezi ca niciodata?

| Almássy a răspuns (pentru OliverArrow):

Nu e prea bine.am auzit ca in exces faci paralizie:_

| OliverArrow a răspuns (pentru Almássy):

Oricum in exces orice e rau. Si sa mananci in exces nu e bine

| Almássy a răspuns (pentru OliverArrow):

E o diferenta inre mancat si despre ceea ce vorbim noi acum

| OliverArrow a răspuns (pentru Almássy):

Da e diferenta dar intelegi ce vreau sa zic. Acum exista si la masturbare mici avantaje.

| Almássy a răspuns (pentru OliverArrow):

Faci cum vreihee hee

| Different69 a răspuns:

Cand simti nevoia happy

| JustRoxanne a răspuns:

Odata la 3 zile e ok!

| derpiiiiiiiina a răspuns:

O data pe saptamana sau o data la vreo 5 zile e normal, nu mai des.

| danielcoman32 a răspuns:

Nu exista perioade de timp,dar ar fi bine sa ai si o prietena, pentru ca s-ar putea sa te obisnuiesti asa, si cand va fi cazul sa faci sex cu o femeie, sa nu iti mai placa. Eu am avut mereu femei mult mai in varsta decat mine, cu 15-20 ani, care erau disponibile. Incearca si tu.

| freebiker a răspuns:

De cate ori iti vine sa o faci. daca iti vine sa faci sex de 3 ori pe zi in fiecare zi timp de o luna, sa zicem, n-ai face-o?

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Cand vine vorba de masturbare, toti sexologii impartasesc aceeasi opinie: este buna pentru sanatate! Asa ca este cum nu se poate mai gresit sa te gandesti ca masturbarea poate sa iti deformeze sau sa iti uzeze organele genitale, sa te faca frigid sau infertil. In plus, este distractiva, satisfacatoare si... gratuita!

| Shimywa a răspuns:

La baieti e chiar indicat pentru ca ii ajuta sa se descarce de furie sau sa se relaxeze etc, fa-o cand simti nevoia, dar nu in exces.

| OliverArrow a răspuns (pentru Shimywa):

O data la 3-5 zile e bine?

| Shimywa a răspuns:

E in regula.