| AndreiRobert22 a întrebat:

Cat de greu se obtine ajutorul de urgenta in Romania pentru problemele de sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cu totii avem de nevoie ajutor! Insa, in Romania, urgenta inseamna sa fi aproape de moarte! La urgente au prioritate cazurile precum accidentele rutiere, incendii si bolile grave cu manifestari grave! Daca ti se intampla sa ai o toxinfectie alimentara sau vreo apendicita, pai...stai la rand, nu ai prioritate!laughingMulta sanatate! Meriti"a doua sansa"

| AndreiRobert22 explică (pentru FoxyM):

Imi pare rau, cat despre toxi infectie alimentara si haz... Mai trebuie sa fac testare pentru o boala RARA numita AIP (acute intermittente porphyria) si da, am mai multe boli grave.