| gabryel a întrebat:

Cat de rau doare cand iti faci un tatuaj si cat timp tine durerea? Mi-as face un tauaj pe muschi si unul pe piept, cat de dureros e?( imi este frica de injectii si de vaccinuri, v-am spus asa ca sugestie )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Sfatul meu. daca iti este frica de injectii si vaccinuri nu te sfatuiesc sa te apuci sa iti faci tatuaje.deoarece dor.si aceasta durere tine depinzand de piele.cat a fost de afectata. poate dura o saptamana. 2 depinde.si mai ales pe piept nu te sfatuiesc e pielea mai sensibila acolo.mai bine ti-ai face pe spatewinking

| mihneatomescu a răspuns:

OMULE! Tie frica de injectii? Atunci nu-ti face tatuaje ca alea presupun injectii.Si de durere...eh doare da daca esti barbat suporti si u.Pe piept stii ca doare mai tare nu?

| vyo_5339 a răspuns:

Unde nu atinge acul osul nu doare dar fiecare corp difera eu stiu din propria experienta am 7 tatuaje dar toate in jona musculoasa asa ca tu stii cum suporti pe mine nu m-a durut

| ana2205 a răspuns:

Ce nevoie ai de tatuaje, esti cumva fustrat, nemultumit de corpul tau?! Aaaa, si di moment ce presupune ace fi sigur ca presupune si durere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa-ti,
faci fati.invingeti frica. si mie mi-e frica de injectii si vaccinuri

| bluepuff a răspuns:

Pe piept si pe sirea spinarii doare cel mai rau!
pe muschi o sa te doara la inceput, pana te obisnuiesti si o sa devina suportabil.