| horsecri2000 a întrebat:

Cat de tare doare injectia cu anestezie locala pentru operatie de fimoza/circumcizie?
De injectia aia imi e frica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doare foarte putin, exact ca o ciupitura de tantar.

| Yurisa a răspuns:

Hello! Mie mi-au bagat doua doze de anestezic cand m-au operat din cauza maselei de minte. Este o intepatura absolut suportabila, nu doare tare deloc. Mai tare ma doare cand dau cu degetul mic de la picior intr-o margine de mobila, sau cand imi mușc falca, sau când îmi vine ciclul laughing

| horsecri2000 explică (pentru Yurisa):

Cu maseaua stiu si eu cum e
dar la circumcizie altundeva trebuie sa ma intepe laughing

| Sonia822 a răspuns:

Mai bine citeste prospectul, pentru ca exista riscuri. Cica in 15% din cazuri se usuca si cade.

| WID a răspuns:

Durere usoara-medie. Nu mori.