| anonim_4396 a întrebat:

Cat ma costa o serie de analize complete (sange, urina, scaun, ecg, filme, etc), tinand cont ca nu sunt asigurat? Si in cat timp cu aproximare primesc rezultatele? Merg la privat cu trimitere de la medicul meu de familie. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Din ce stiu, in luna in care te-ai nascut ai dreptul legal la analize gratuite, insa nu stiu exact la cate sau la care.
Altfel, sunt foarte multe analize pe care le poti face, cu siguranta ar ajunge la ordinul sutelor de lei, depinzand de unele chestii.

| shrink a răspuns:

Numai la sange se pot face vreo 20-30 de analize, depinde cate din ele ai nevoie, la fel si restul. Du-te la un laborator, spune-le ce ai nevoie si it vor da pretul (sau incearca pe net, unii au lista de preturi online)