| Byb2001 a întrebat:

Cat timp are nevoie creierul sa isi revina complet dupa consumul de alcool? Daca nu mai consum deloc timp de un an doi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"| Byb2001 a întrebat: Cat timp are nevoie creierul sa isi revina"

văzându-ți intrebările, e clar că al tău, incă nu și-a revenit

https://www.tpu.ro/......ui-la-gat/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde cât ai consumat înainte. Este un organ flexibil, dar dacă îl turtești, rămîne turtit.

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

De 2 ori pe luna cam asa

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

De două ori pe lună dacă o faci lată, este altă modalitate de a fi alcoolic fără să îți dai seama prea tare. Nu e vorba doar de creier, ci de ficat și restul organelor.

| mihai69 a răspuns:

1000000 de ani. Neuronii sunt singurele celule umane care nu se refac. I-ai omorât, morți rămân.

| StefanFlorea a răspuns (pentru mihai69):

Alcool ul nu omoara celulele nervoase, crezi in orice se spune? si se regenerata greu. dar se regenereaza

| mihai69 a răspuns (pentru StefanFlorea):

Ești dovada vie că am spus adevărul.

| StefanFlorea a răspuns (pentru mihai69):

Asta crezi tu

| Zuzu1991 a răspuns:

1-2 zile daca te imbeti ocazional (max odata pe luna)
niciodata daca esti dependent... ori cat ai sta sobru, toata viata o sa iti doresti bautura, nu degeaba ai nevoie de ajutor psihologic, ca sa scapi de, dependenta