| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp trebuie sa i lasa muschiului sa creasca dupa antrenament? o saptamana? sau e ok si 2-3 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu trebuie lăsat un anumit timp.Chiar dacă ai febră musculară, continui antrenamentul.Multă sănătate!

| Cosmin86 a răspuns (pentru onasis1961):

Esti complet pe langa, e foarte important sa-i lasi timp dintr-un motiv foarte simplu : muschii cresc in perioada de ODIHNA, nu cand ii lucrezi.

Mai citeste despre supra-antrenament ( care n-are nicio legatura cu febra musculara ).

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Deci pentru o grupa mici e suficient 48 de ore de odihna iar pentru una mare 72 nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, mi se pare ca ai mai pus intrebarea asta si ti-am raspuns acolo.
oricum, da. Altel te supra-antrenezi si o sa ai progrese slabe, muschii cresc in perioada de odihna.

Poti eventual sa-ti faci un program de sala si sa-l pui aici, si vedem daca respecta aceste principii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea m ati lamurit.

| wizzkidon a răspuns:

Eu zic ca o saptamana e ok.