| FaniiMei a întrebat:

Cat tine etapa de croaziera a diete dukan daca vreau sa slabesc 20 kg? dar de consolidare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| miki13 a răspuns:

Pentru persoanele care doresc sa piarda mai mult de 20kg aceasta perioada poate sa dureze in jur de 20 de saptamani – adica mai mult sau mai putin de 5 luni. Pentru persoanele care doresc sa piarda mai putin de 5kg este posibil sa dureze doar 3 saptamani. Pentru restul, durata va fi undeva la mijloc. In general, puteti sa va asteptati sa pierdeti in jur de 1kg pe saptamana.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Găseşti toate informaţiile necesare despre dieta Dukan la linkul :
http://dietadukan.ro/

Toate cele bune.

| Iubibilăă a răspuns:

Singura solutie este sa faci sport sa slabesti, sa mananci sanatos, etc.
Pa, pa.

| xXsecretXx a răspuns:

Etapa de croaziera tine pana cand ajungi la greutatea ideala. poate dura o vreme pentru 20 de kg,tine de metabolismul tau, in plus, daca ai mai tinut multe diete inainte, o sa slabesti mai greu, si invers.consolidarea tine cate 10 zile pentru fiecare kg dat jos, succes! funda?