| elenaelly1234 a întrebat:

eu vreau odata sa slabesc si de fiecare data cand vreau, dupa o zi -2 ma las. spuneti-mi si mie ceva care sa imi usureze situatia si sa am mai multa ambitie.dar nu vreau diete cum ar fi :dukan etc. eu vreau doar din astea cu fructe, legume, sport... dau fanda:*!

Răspuns Câştigător
| AlinnJe a răspuns:

Hm.
incearca sa ai mult ambitie, sa crezi in tine.si eu sunt slab si ma bat toti oarecum dar m-am ambitionat si fac in fiecare zi antrenamente. uite un program de la mine:

In fiecare dimineata fa 5 seturi.Un set inseamna:
5 flotari normale, 20 de ginoflexiuni, 15 abdomene, 20 moristi/elicii si optional incarca sa dai 25 de pumni si 20 de picioare ca sa te antrenezifaci asta de 5 ori dimineata si mai pe seara mai faci de 2 sau 3 ori acelasi set de mai sus.
Incearca sa mananci cat mai multe legume si fructe si ciorba in fiecare zi si nu mai manca nesanatos gen KFC sau McDonald's etc.
Funda? daca imi aduc bine aminte te-am m-ai ajutat odata big grin

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambitia nu ti o da tipul dietei, ambitia o ai doar tu. daca nu te tii de slabit inseamna ca iti place asa cum arati acum si nu vrei o schimbare.