| Nikollee a întrebat:

Cat traieste un om cu leucemie la varsta de 53 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de forma de leucemie (acuta, cronica, mieloblastica, limfoblastica, limfocitica), de tratamentul pe care il primeste, de posibilitatea de a primi transplant, de reactia la medicatie, etc. Intre o luna si 30 de ani.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista leucemie limfatica (doar limfocitica sau limfoblastica si diferentele intre cele doua sunt foarte foarte mari). De asemenea, nu ne-ai spus daca acuta sau cronica. Si nici ce tratament ia.

| εїз a răspuns:

Depinde cât e de avansat. Dă mai multe detalii.
Pa, pa

| Andrei_2426 a răspuns:

Nu mult

| cinnamon a răspuns:

Depinde ce fel de leucemie e si in ce stadiu

| Pawel95 a răspuns:

Cat vrea Dumnezeu!winking

| Nikollee explică:

Cred ca are leucemie limfatica