| RoxanaGhost a întrebat:

Cate calorii are un covrig?
Eu de obicei nu mananc dimineata, dar mi-a facut colega cinste cu un covrig si un iaurt.E posibil sa ma ingras cumva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kopli a răspuns:

Masa de dimineata nu ingrasa. E chiar recomandat sa mananci dimineata, pentru ca ai nevoie de energie peste zi.
Cea care ingrasa, e masa de seara. Nu le incurca. Pofta mare!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar matele tale se vor ingrasa, vor deveni goase ca si covrigul!
Iar daca ai mancat si un iaurt, atunci sigur nu vei mai fi ca o fantoma... big grin

| Laura a răspuns:

Nu ştiu ce e mai penibil, obsesiile de genul sau pseudo-nutriţioniştii care-şi dau cu părerea...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai cum sa te ingrasi din atata lucu.

| Crackman a răspuns:

Da este posibil sa iti activezi glanda si sa o dai in baleizmewinking
Serios : Nu te ingrasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu am nici ceam mai mică idee câte calorii poate avea un covrig, niciodată nu am fost interesat de chestiile astea nutriționale și alte minuni. Dar îți pot spune cu certitudine că poți lua zero calorii dacă mănânci doar gaura de la covrig.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Un covrig de 100 g are 380. Pentru viitor, scrii pe Google numele alimentului si prima chestie care se afiseaza este valoarea nutritionala a produsului. Daca tu crezi ca pui in greutate de la un covrig inteleg ca nu prea ai habar cum funtioneaza corpul tau.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Daca avea 2 kg covrigul ala, asa poate ca veai sanse sa te ingrasi rolling on the floor