| vlad_2771 a întrebat:

Cate calorii trebuie sa mananc pe zi sa nu ma ingras! am 13 ani!

3 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

La varsta ta trebuie sa inghiti o groaza de calorii pentru ca esti in crestere.Dar cel mai important este ca aceste calorii sa fie unele sanatoase.Cu o bucata de carne prajita poti avea tot necesarul de calorii care iti trebuiesc intr-o zi, dar, dupa mintea ta crezi ca asta e sanatos?
Vorbesti cu parintii tai, mai ales cu mama, sa iti prepare mancare sanatoasa, multe fructe si zarzavaturi.Si,din cand in cand, misti fundul, ca ai 13 ani, si faci oleaca de sport.

| vlad_2771 explică (pentru Zazu):

Stai linistita! fac sport de 5 ani! 7h pe saptamana

| Amilik a răspuns:

2000 de calorii