| baiatulxboyx a întrebat:

Cate calorii are un mic (mititel - de porc sau de pui )? Vreau sa imi ziceti exact, nu sa imi ziceti cat are la 100g.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Un mic( din carne slaba ) are o greutate de 80 grame si 157 calorii.

| cristi202 a răspuns:

Pai depinde de cit de mic e. Am vazut mititei mici, de mi-au trebuit 15 sa maninc ca sa ma satur, si am vazut si mari, ca am mincat 4 si m-am saturat pe deplin.

| HappyCandy a răspuns:

Mititei sunt de diferite marimi de la diferite fireme si chiar din diferite ingrediente
dar m-am straduit si am gasit ceva pentru tine uite ce produs iti trebuie si este scris numarul de calorii http://www.miresici.ro/f19/2200-lista-calorii-pentru-un-regim-sanatos/

| HappyCandy a răspuns:

Daca nu il gasesti acolo atunci sa stii ca un mititel de carne slaba are 196 de calorii happy

| DaddySGirl a răspuns:

Depinde de carnea din care este facut(grasa/slaba).In fond, daca stii numarul caloriilor pentru 100 de grame,il poti afla si pentru masa micului tau,cantarindu-l, apoi folosind regula de trei simpla, si anume(eu doar dau un exemplu):sa spunem ca la un mic de 100g avem 200 cal, dar micul meu are 200 de grame.Procedam astfel 100(g)...200(cal)
200(g)...x(cal) unde x= 200*200 supra 100=400cal.
Asa procedam si pentru celelalte mase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea... depinde din ce e facut micul si cum e facut(ma refe la ingrediente si conditii) [nimeni nu iti poate spune exact]

| Drind_Aneta_1968 a răspuns:

Cate calorii are un mic la gratar?