| Doηηa a întrebat:

Câte calorii are un plic La Festa Cappuccino? FUNDĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

LA FESTA Cappucino cremo original classico

Ingrediente: zahar, siropde glucoza, grasime vegetala hidrogenata, extracte de cafea (cafea solubila si cafea solubila de cereale)-8%, lapte praf degresat, stabilizatori E 339ii si E330, aroma identical cu cea naturala, agent de ingrosare E 466.

Valori nutritive pentru 12, 5 g produs

Valoare energetica globala

55 kcal/230 kj

Proteine

0.4 g

Carbohidrati

10.3 g

grasimi

1.3 g

| Doηηa explică (pentru Azµre):

Mulțumesc.

| Azµre a răspuns (pentru Doηηa):

Eu ți-am dat informativ 97, 7 n-am idee cât are eu ce am găsit pe net asta am dat... dar uitate pe ambalaj scrie acolo imposibil.

| Doηηa explică (pentru Azµre):

M-ați amețit, nu-mi mai trebuie cappuccino.

| Azµre a răspuns (pentru Doηηa):

Pentru ce îți trebuie, vrei să ții un regim ceva? Exclude cappucino și alte prostii instant. Poți bea cafea fără zahăr sau cu indulcitor, dar nu recomand.

14 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

97,7 kcal.

| Azµre a răspuns:

Scrie pe spate la valoarea energetică

| Anonim0100 a răspuns:

Uite aici:Valori pentru 100 g
20%Calorii 390kcal
12%Grăsimi 7.6g
-%Grăsimi saturate -g
Grăsimi polinesaturate -g
Grăsimi mononesaturate -g
Colesterol -mg
-%Sodiu -mg
31%Carbohidraţi 74.1g
-%Fibre -g
-%Zaharuri -g
7%Proteine 6.3g

| nicko a răspuns:

Daca are 25 g are 98 calorii.
Daca iti faci cont aici poti calula mereu caloriile.Scrii produsul sus si adaugi in meniu apoi dai la calorii ingerate si vezi, la fel si cu caloriile consumate.
http://calorii.slabute.ro/calculator-calorii.html

| Meganos a răspuns:

275 parca.

| rosmary a răspuns:

De obicei scrie pe ambalaj.

| mirunika12 a răspuns:

100g-442 calorii
200g-884 calorii
300g-1326 calorii

| Sălcudean_Raluca-Maria_1997 a răspuns:

Parerile sunt impartite, intre 381 si 444 de calorii