| baiatulxboyx a întrebat:

Cate calorii au cornul si laptele pe care le primim la scoala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ruPfashu a răspuns:

De ce? Vrei sa stii cate calorii arunci la cos? laughing

| AlexandraPiti a răspuns:

Corn
Lipide:3, 4%
Proteine:7, 6%
Glucide:53%
Laptele:
valoare energica:50kcal
proteine:3,2gr
glucide:4,5gr
lipide:1,8gr +sau -0, 1gr
calciu:min. 120mg
funda?

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Scrie4 pe ambalaj...si oricum nu te ingrasi din alealaughing)

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Scrie pe ambalaj...si oricum nu te ingrasi din alealaughing)

| sereje a răspuns:

In jur de 250.

| baiatulxboyx explică:

Sunt doar curios, pe ambalaj nu scrie, decat la lapte...

| crissx_7752 a răspuns:

Laptele semidegresat:are 45 de kilocalorii pentru 100 g. lapte semidegresat. si nu stiu... numa daca. te uiti pe ambalajul lor :-P